PDR (Paintless Dent Repair) czyli Usuwanie Wgnieceń Samochodowych jest bezpieczną techniką i daje stu procentowy efekt  jedynie w przypadku wykonania naprawy przez prawdziwego experta w tej dziedzinie. Naprawa wgnieceń przez moją firmę gwarantuje 100% efekt a jej koszty są znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych napraw, gdyż nie wymaga interwencji blacharza i lakiernika. Wybierając moją firmę zyskują Państwo gwarancję, że Wasz samochód wróci do Państwa jak nowy.

Technologia PDR

Narodziny technologii

PDR Paintless Dent Repair (en) czyli usuwanie wgnieceń bez lakierowania. Technologia ta narodziła w gdzieś około 1940 roku w zakładach Mercedesa gdy w czasie produkcji pracownicy zauważyli wgniecenia i inne niedoskonałości na karoserii które przecież należało jakoś usunąć. Metoda ta była przez wiele lat nie znana ogółowi społeczeństwa i nie wychodziła poza mury zakładów produkcyjnych samochodów osobowych. Do dziś wielkie koncerny samochodowe stosują te metodę w celu usunięcia wgnieceń powstałych w wyniku nieudolnego montażu elementów karoserii.

USA i Europa

W 1983 roku w Stanach Zjednoczonych powstała firma Dent Wizard która jest obecnie największą na świecie firma świadcząca usługi usuwania wgnieceń i zatrudniającą ok. 1400 pracowników (stan na rok 2008) i działającą na terenach obu ameryk i europy. W połowie lat 90-tych w Niemczech powstały pierwsze firmy zajmujące się ta technologia, głownie oferujące swe usługi ubezpieczycielom którzy zawsze szukają metod jak najtańszego usunięcia szkód, które w przypadku gradobicia w miejskich aglomeracjach liczone są nawet w milionach. I w ten oto sposób technologia usuwania wgnieceń bez lakierowania dotarła ponownie do swej macierzy, tym razem dostępna dla ogółu społeczeństwa.


WARSZTAT: Ul. Orłów 4, 43-180 Orzesze

PDR-EXPERT Grzegorz Miljon

SERWIS: 603 282 129 SERWIS MOBILNY: 607 818 281 pdr.expert@interia.pl